Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en çok tercih edilen büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır çok fazla merak edilen sorulardandır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır sorusuna cevap arayanlar en doğru yanıtları bulacaktır. Pek çok kişi ülkemizde çok önemli bir yere sahip olan ve devlet bankası olan Ziraat Bankası ile tüm işlerini halletmektedir. Her türlü kaliteli hizmetleri ile banka her alanda müşterilerine en güvenilir şekilde her konuda yardımcı olmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nedir?

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde her alanda olduğu gibi bankacılık hizmetlerinde de büyük gelişmeler meydana gelmektedir. En son sistem teknoloji ile hizmetlerine devam eden Ziraat Bankası internet üzerinden en kaliteli hizmetlerini müşteri memnuniyetini ilk sırada tutarak yapmaktadır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı internet üzerinden bankacılık işlemlerini yapmak ve banka hesabına ulaşmaktır. Ayrıca akıllı telefonlar, tablet ya da bilgisayar üzerinden bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapılabilen dijital bir hizmet olmaktadır. Bankanın internet bankacılığı son derece hızlı ve ücretsiz olmasının yanı sıra bankacılık işlemleri için bankaya gitmek ya da aramak zorunda kalmazsınız. Buradan fatura ödeme, para transferi yapma ve vadeli- vadesiz hesaplar açma gibi çok sayıda banka işlemlerini hiç yorulmadan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı açabilmek için en az bir tane vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Vadesiz hesabınız varsa Ziraat Bankası şubesinden internet bankacılığı başvurusu yaparak internet şubesi kullanımını aktif hale getirebilirsiniz. Yaptığınız başvuru onaylanmasının ardından internet bankacılık şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gelecektir.

Hesap açtırırken bireysel internet bankacılığı sözleşmesini imzalandıysa doğrudan Ziraat Bankası’nın internet sitesinden internet bankacılığı bölümüne giriş yapabilir ve şifre alabilirsiniz. Ancak hesap açıldığında bireysel internet bankacılığı sözleşmesi imzalanmadıysa güvenlik amacı ile en yakın banka şubesine giderek başvuru yapmanız gerekir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri

Ziraat Bankası internet bankacılığı kullanabilmek ve güvenliği sağlayabilmek için geçerli olan bir şifre alınması gerekmektedir. Şifre herkese özel olarak farklı şekilde verilmekte ve böylece banka hesaplarınızı güven içinde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı üzerinden her türlü yatırım işlemlerinizi şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre oluşturma işlemleri;

 • Ziraat Bankası şubesinden bireysel internet bankacılığı başvurusu yapın,
 • Başvuru onaylandıktan sonra cep telefonuna SMS olarak gelecektir,
 • Gelen şifreyi ve müşteri numaranızı ya da T. C. kimlik numaranızı kullanarak internet veya mobil şubeye giriş yapın,
 • Ekranda görülen güvenlik kodunu ilgili olan kutucuk içine doğru olarak doldurun,
 • “Devam” kısmına basarak diğer ekranda cep telefonunuza gelen SMS de yer alan şifreyi yazın,
 • Daha sonra ekranda banka kart bilgileri ve şifreyi oluşturarak Ziraat internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalı?

Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanmak için geçerli olan şifrenin unutulması durumunda yeni şifre almak mümkün olmaktadır. Bankanın kurumsal müşterisi olup müşteri hizmetlerini 444 00 00 telefon numarasından arayarak yeni şifre talep edebilirsiniz. Ayrıca Ziraat bankası internet şifresi değiştirme işlemleri;

 • Bireysel internet bankacılığı adresine giriş yapın,
 • Ekranda oluşan sayfada “Şifremi Unuttum” kısmına tıklayın,
 • T.C. kimlik numaranızı girin,
 • Bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı ve diğer bilgileri eksiksiz doldurun,
 • Cep telefonunuza SMS şifre gelecek ve bu şifre ile ilgili alan girerek internet bankacılığı için yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.
Yorum Yok