Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Hayat koşullarının günden güne zorlaşması ile birlikte öğrenciler de eğitimlerine devam edebilmek amacı ile kredi başvurusu yapmaktadır.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Öğrenci olarak kredi kullanabilir miyim diye merak ediyorsanız sorunuzun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Bankalar, düzenli geliri olan ve kredi notu yüksek olan kişiler daha kolay kredi verse de eğitime destek olmak amacı ile öğrencilere de kredi vermektedir. Ancak burada önemli olan nokta şudur ki öğrencilerin düzenli bir geliri olmadığı için kredi notlarının kredi almaya uygun olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan öğrenciler, kredi başvurusunda bulunarak kefilsiz, gelir belgesiz bir şekilde kredi alabilirler.

Ancak kredi notunuz düşük ise endişelenmeyin çünkü çoğu banka müşteri sayısını artırmak amacı ile kredi notu düşük olan öğrencilere de kredi verebilmektedirler. Kredi notu düşük olan müşterilere daha özel kampanyalar düzenleyerek, onlara da kredi vererek müşteri ağını artırmak istemektedirler. Günümüzde kredi başvurusu çok daha kolay bir şekilde yapılmakta ve çok daha kolay bir şekilde sonuçlanmaktadır. Telefonunuz ile yapacağınız bir başvuruda kredi kullanıp kullanmayacağınızı hemen öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bu nedenle belgelendirilebilir bir geliriniz olmasa ve öğrenci olsanız dahi kredi verme şartları daha kolay olan bankalara başvuru yapabilirsiniz. Kredi verme şartları daha kolay olan bankalardan yüksek ihtimal olumlu geri dönüş alacaksınız. Bazı bankalar sadece belgelendirilebilir geliri olan kişilere değil öğrencilere de kredi imkanı sunmaktadır. Belgelendirilebilir bir geliriniz olması kredi kullanmanızda ne kadar etkili olsa da belgelendirilebilir bir geliriniz olmaması halinde de kredi alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda öğrenciler gelirsiz kredi veren bankalar araması yapmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Kredi İmkanı

Ziraat Bankası, ders çalışmak sizden masraflar bizden diyerek belgelendirilebilir bir geliri olmayan öğrencilere kredi imkanı sunmaktadır. Peki Ziraat Bankası öğrenci kredisi nedir? Ziraat Bankası 36 ay vadeli olmak üzere öğrencilere, kurs, dershane, üniversite gibi eğitimleri için düşük faiz oranı ile kredi imkanı vermektedir.

DenizBank’ın Öğrencilere Kredi İmkanı

DenizBank, öğrencilere kefilsiz, belgesiz ve düşük faiz oranı ile birlikte kredi imkanı sunmaktadır. DenizBank’ın sunduğu bu kredi imkanının vadesi 36 aydır. DenizBank’ın bu kredi hizmetine, belgelendirilebilir bir geliri olmayan ve kefilsiz olmak üzere öğrenciler başvurmaktadır. DenizBank’dan daha önce hesap açtı iseniz ve aileniz bu hesaba düzenli olarak para yatırıyor ve öğrenci olarak kredi notunuz yüksek ise DenizBank’ın bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası’ndan Öğrencilere Kredi

İş Bankası öğrenci kredisi verir mi diye merak ediyorsanız cevabımız evet olacaktır. Öğrencilerin eğitim masraflarının giderek artması sebebi ile İş Bankası 2021 yılında da özel okul, üniversite eğitimi başta olmak üzere öğrencilere kredi vermektedir. İş Bankası’nın eğitim kredisine başvurmak için gerekli olan belgeler: okulunuzdan alacağınız  öğrenci kayıt belgesi ve okulunuzdan alacağınız okul ücretini gösteren belgedir. Bu belgeler karşılığında öğrencilere kredi imkanı verilmektedir.

Yorum Yok