Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları

Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları, nakit ihtiyacı her zaman herkesin karşılaşabileceği durumlardan biridir. Bu ihtiyacı karşılamak için bazen tüm yollar tıkalı olabilir ve tek çare cüzdanınızda ki kredi kartı olabilir. Bu yüzden en az zararla Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları, sıklıkla başvurulan şeyler arasındadır.

Kredi kartının nakit çekim limiti dolu olduğu için, birçok tüketici farklı yöntemler kullanarak kredi kartının alışveriş bakiyesini nakite çevirebilir.

Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları Nelerdir?

Başkalarının Alışverişinde Kullanmak

Kredi kartınızın harcama limitini en az zararla nakite çevirmek istiyorsanız, eşinizin dostunuzun nakit alışverişlerinde sizin kredi kartınızdan yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Bunu yapmak onlar için herhangi bir zarar ya da kazanacağız sebep olmayacağı için, çevrenizdeki insanlar bu teklifinize sıcak bakacaktır. Böylelikle hiçbir zarara uğramadan kredi kartınızın alışveriş limitini nakite çevirebilirsiniz.

Telefon veya Bilgisayar Alarak Kredi Kartını Nakite Çevirme

Birçok telefoncu bu yöntem ile kart sahibinin nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Bu işlemi yapan herhangi bir telefoncuya giderek kredi kartınız ile taksitli veya peşin olarak telefon alıp, yine aynı telefoncu da biraz zarar ederek alışveriş limitini nakite çevirebilirsiniz.

Veya telefonu aldığınız yere cihazı tekrar satmak yerine, kutusunu hiç açmadan başka bir telefoncuya ürün satışı yapabilirsiniz. Aynı işlem bilgisayarcılar için de geçerlidir. Ancak birçok bilgisayarcı sattığı bilgisayarı zararına da olsa geri almayacaktır. Bu yüzden aldığınız bilgisayarı farklı bir bilgisayarcıya satmanız, gereksiz yere stres yaşamamanız için daha iyi bir seçenektir.

Sarraflar Üzerinden Kartınızı Nakite Çevirebilirsiniz

Güvenilir ve daha az zararla kredi kartını nakite çevirmenin yolları arasında yer alan sarraf veya kuyumcu seçenekleri, ihtiyacınız anında dikkate değer seçenekler arasındadır. Çünkü kartınız ile peşin fiyatına alacağınız altını, normal altın satış fiyatları ile satabilirsiniz.

Burada tek zararınız altın alım satımı arasındaki kur farkı olacaktır. Bazı yöntemlerle kıyaslandığında hem daha sorunsuz hem de daha az zarar ile nakit ihtiyacını giderme yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

Başkalarının Fatura Ödemesini Yapabilirsiniz

Bunu yapmak için illa ki tanıdığınız kişiler olması gerekmiyor. İnternet üzerinden çeşitli forum sitelerine üye olarak bir konu açarak, %5 veya yüzde 10 arasında bir zararla insanların faturasını ödeyebileceğinizi belirterek fatura ödemesi yaptırmak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey kredi kartınız ile anlaştığınız kişinin herhangi bir faturasını ödeyerek, belirttiğiniz şekilde nakit ödemesinin hesabınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak diğer insanların buna güvenilirlik açısından ne derece sıcak bakıp kabul edeceği de ayrı bir tartışma konusudur.

E-Ticaret Siteleri ile Nakde Çevirme

E-ticaret sitelerini kullanarak kredi kartını nakite çevirmeniz mümkündür. Ancak bunun için iki farklı hesabının olması gerekir. Bu hesaplardan biri herhangi bir ürünü satıyor olmalı ve sizin de kredi kartınızı kullanarak satılan ürünü almış olmanız gerekir.

Yani en azından bu şekilde işten yapıldığına dair bir izlenim verilmesi şarttır. Hesapların aynı şehirde olmaları, ürünün gönderiminin gerçekleşmesinin ardından site kasasında tutulan paranın hesabınıza geçmesini sağlayacaktır. E-ticaret sitelerinin genel çalışma prensibi, ürün tesliminden sonra ödeme şekline dayalıdır. Burada e-ticaret sitesinden kastımız, sanalpazar gibi sitelerdir.

Komisyoncular Üzerinden Nakde Çevrilmesi

Özellikle büyük şehirlerde, beyaz eşya veya benzer ürün satışı yapan ortalama mağazalarda komisyon karşılığında kredi kartı nakit çevrilmektedir. Ürünün satışı yapılmış gibi gösterilerek ürünün KDV’si ve tutarı hesaplanarak, satıcının belirlediği oranı da bu tutarın üzerine koyup kartınızı nakite çevirebilirsiniz.

 

Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları

Yorum Yok