Kredi Kartı Hesap Kesim Saati Kaçtır

Günümüzde kredi kart kullanımı neredeyse nakit paradan çok oluyor. Bu nedenle kullanıcılar için kredi kartı hesap kesim saati önemlidir.

Kredi Kartı Hesap Kesiminde Tarih ve Saat Neden Önemlidir?

Kredi kartı hesap kesim tarihim ne zaman diyorsanız bankanız ile iletişime geçerek hesap kesim tarihinizi öğrenebilirsiniz. Genellikle kredi kart kullanıcılarının maaşları hesaplarına yatırıldıktan sonra veya gelirlerinin kendilerine ulaştığı tarihten daha sonra kredi kart borçlarını ödemek istemektedirler. Bu nedenle kredi kartlarının hesap kesim tarihlerini buna göre uyarlamaktadır. Ve gelirleri ellerine ulaştıktan sonra rahatlıkla ödemelerini yapabilirler.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı hesap kesim tarihimi değiştirebilir miyim, hesap kesim tarihimi nasıl öğrenebilirim gibi sorular kullanıcılar tarafından sıkça sorulmaktadır. Kredi kartı kullanıcıları hesap kesim tarihinin gününü değiştirebilir ya da mevcut ödeme düzeni ile devam edebilirler. Bu tamamıyla kredi kart kullanıcıların isteklerine bağlıdır. Ancak bankalar hesap kesim tarihi belli olan kredi kartlarının son ödeme günlerinde bazen değişiklik yapabiliyorlar.

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati Kaçtır

Hesap kesim tarihinde yapılan bu değişiklik kart sahibine, elektronik posta, mesaj veya bankanın kullanmış olduğu iletişim araçları ile haber edilir. Çünkü kredi kart kullanıcısının kartın son ödeme gününü bilmeli ve ödemeyi son gün geçmeden gerçekleştirmelidir. Bankalar, kredi kartlarının son ödeme gününde değişikliğe gittiğinde bu değişikliği, sahip olduğu imkanlar doğrultusunda kart sahibi haberdar edilmektedir. Birçok sayıda kredi kart kullanıcısına yapılan değişiklik e-posta ile gönderildiğinde mail kredi kart kullanıcısına ulaşmayabilir veya mail açılmayabilir. Bu nedenle SMS daha çok kullanıldığı ve hızlı olması sebebiyle kredi kart ile alakalı bildirimler günümüzde SMS ile yapılmaktadır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati Tam Kaçtır?

Kredi kartı hesap kesim saati kaç diyecek olursanız buna net bir cevabımız olamayacaktır. Kredi kartlarının hesap kesim tarihi bellidir ancak hesap kesim saati tam olarak bilinememektedir. Ancak birçok firma ve birçok kullanıcı hesap kesim saatini 23.00 kabul etmektedir. Kullanmış olduğunu kredi kartının hesap kesim tarihinde işlem yaparsanız yaptığınız ödemeler bir sonraki gün ekstrenize yansıtılmaktadır. Bu nedenle hesap kesim tarihi içinde saat 23.00’e kadar yaptığınız alışverişiniz, alışverişinizden sonraki ilk ekstrenizde karşınıza çıkacaktır.

Birçok kredi kart kullanıcısı hesap kesim gününü dikkate alarak yaptıkları ödemeleri bir sonraki aya öteleyebilmek için hesap kesim gününü beklemektedir, yani ekstre kesildikten sonra ödeme yapmaktadırlar. Böyle yapılmasının nedeni aynı gün içinde yapılan ödemenin faturası bir sonraki gün iken ekstre saati geçtikten sonra yapılacak ödemenin günü bir sonraki ay olacaktır.

Burada unutmamak gerekir ki hesap kesim günü değiştirilebilir ve bilinir iken hesap kesim saati değiştirilememektedir ve zamanı da bilinmemektedir. Hesap kesim günü kredi kart kullanıcısına bırakılmış iken, hesap kesim tarihi bankanın bilgisindedir ve hesap kesim saatinin değiştirilmesi, kullanıcı tarafından talep edilememektedir. İlgili banka kendi belirlemiş olduğu saat dahilinde, kredi kartların hesap durumunu çıkarmaktadır ve kredi kart kullanıcılarına iletmektedir. Eklemek gerekirse kredi kartı hesap kesim tarihimi değiştirmek istiyorum diyorsanız bankanız iletişime geçerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yorum Yok