Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara listede olanların kredi olması imkânsız zannedilse de aslında bazı yöntemler ile kara listede olanlara kredi veren bankalar üzerinden kredi çekilebilmektedir.

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Öncelikle konuyla alakalı önemli bir sorunun cevabını vermek gerekir. Kara listede olanların kredi çekebilmesi, ancak bazı şartlara bağladır. Bu şartlar arasında en önemlisi, ipotekli teminat vermektir.

Şayet üzerinde başka bir ipotek veya ihtiyati tedbir bulunmayan herhangi bir mal varlığınız varsa, bu malınızı ipotek göstererek kredi çekebilirsiniz. 10 yaşından küçük araç, daire, arsa veya dükkân mülkiyeti gibi şeylerden birine sahipseniz, bu malların ekspertiz değerinin %60’ı ile %70’ine kadar kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Ancak bazı bankalar verilecek ipoteği yeterli bulmayıp, SGK’lı çalışan olma ve kefil şartı da arayabilmektedirler.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar her ne kadar teminatlı kredi veriyor olsalar da kredi notu düşük olanlara, daha yüksek faiz oranları ile kredi vermektedirler. Bu bankaların kredi faiz oranları, risk durumunuza ve çeşitli etkenlere göre değişeceği için aşağıdaki faiz oranları, genel geçer bir ortalama ile verilmiştir.

ING Bank

ING bank kolay kredi vermesi ile bilinen bankalardan biridir. Çünkü bankanın rekabette rakiplerinin gerisinde kalması ve gelişimini ülkemizde sürdürmeye devam etmesi, yeni müşteri kazanımını önemli kılmaktadır.

Ortalama 1,47 faiz oranları ile kara listede olanların teminatlı kredi çekebileceği ING Bank, teminat ekspertiz bedelinin %65’ine kadar 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi veriyor.

ING Bank web sitesine gitmek için tıklayınız.

Finansbank

Bankacılık sektörünün çehresini değiştiren kuruluşlardan olan QBN Finansbank, kara listede olanlara kredi veren bankalar arasındadır. Banka tarafından ipotek karşılığında verilecek kredinin faiz ortalaması, %1,44 dolaylarındadır. Kredi vade süresi, risk durumunuz ve çekeceğiniz kredi tutarına göre bankanın faiz oranında değişiklik yapması söz konusudur.

FinansBank web sitesine gitmek için tıklayınız.

Denizbank

36 aya kadar vade seçeneği sunan Denizbank’tan, kara listede olsanız bile teminat göstererek kredi almanız mümkündür. İhtiyaç kredisi gereksiniminiz için ortalama 1,43 faiz uygulayan Denizbank, ipotek gösterilecek malın %60 ekspertiz değerine kadar kredi vermektedir.

Aktifbank

İhtiyaç kredilerinde yasal vade sınırı olan 36 ay seçeneğine kadar, çekeceğiniz kredilerde vade yaptırabilirsiniz. Bankanın sağladığı kredinin vade ve sizin risk durumunuza göre ortalama faiz oranı ise, yüzde 1,45 olarak belirlenmiştir. Aktifbank kolay kredi veren bankalar arasında olmakla birlikte, ekspertiz değerinin %65’ine kadar kredi vermektedir.

Kesin Kredi Çıkarıyoruz Yalanlarına Kanmayın

Kara listede olan kişilerin, yukarıda bahsedildiği gibi ipotekli teminat dışında, kredi çekmeleri mümkün değildir. Bu yüzden sizden ön ödeme isteyerek kesin kredi çıkarttıklarını söyleyenlere asla itibar etmeyin.

Kredi notu düşük olduğunda dahi kesin kredi çıkartabileceklerini iddia ederek sizden kredi tutarının bir kısmını veya önden dosya işlem masrafları gibi tutarlar isteyen kişilere, istenile miktar az bile olsa asla itibar etmemek gerekir. Hiç kimse, bu tip konularda önden ödeme istememeli ve istiyorsa da mutlaka art niyet aranmalıdır.

Yorum Yok