Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Veriyor

Borç kapatma kredisi farklı bankalara olan borçlarınızı tek bir çatı altına toplayabilmenizi sağlamakta olup bazı bankalar borç kapatma kredisi vermektedir.

Borç kapatma kredisi, para desteği veren ürünleri kullanan kişilerin para desteği veren ürünlerden kaynaklı olan borçlarını tek bir çatı altında toplayarak taksitlere bölünüp kullanıcıların geri ödeyebilmeleri için verilen ihtiyaç kredisidir. Borç transferi de denilen borç kapatma kredisi sayesinde borçlarını ödeyemeyen kişilere avantaj sağlamaktadır. Kullanıcıların borçlarını tek bir çatı altında toplayarak borçlarının daha kolay ödenebilmesini sağlamaktadır.

Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Veriyor

Borç kapatma kredisini her banka vermemektedir. Borç kapatma kredisini alabilmek için öncelikle borç kapatma kredisi alacağınız bankaya başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Borç kapatma kredisi alacağınız bankanın internet sitesinden ya da bankanın şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Fakat bazı bankalar internet üzerinden başvuru kabul etmediği için şubeye gidilmesi gerekmektedir. Borç kapatma kredisi almak için banka tarafından verilen başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra 1 gün içinde banka tarafından dönüş sağlanmaktadır.

Borç kapatma kredisi için başvuru yapmaya şubeye gittiğiniz zaman banka çalışanları bankalara olan borcunuzu bankanın kendi sistemi üzerinden görebilmektedir. Eğer başvurunuz kabul edilirse banka çalışanları ihtiyacınız olan kredi miktarını belirler. Miktarı belirledikten sonra sizin aylık ne kadar ödemeniz gerektiğini size bildirir. Eğer siz de bu tutarı onaylarsanız banka, borçlu olduğunuz bankaya EFT işlemi yaparak borcunuzu öder. Daha sonra sizin de borçlu olduğunuz banka ile görüşüp borç kapatma kredisi aldığınızı belirtmeniz gerekmektedir. Bankayı aramadığınız takdirde EFT işlemi askıda kalır. Bu yüzden de bankayı arayıp durumdan bahsetmeniz önemlidir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi bankalara olan borcunuzu tek bir çatı altında toplanmasını ve borcunuzun daha kolay ödenmesini sağlayan bir sistemdir. Tüm bankalar borç kapatma kredisi vermemektedir. Sadece birkaç banka borç kapatma vergisi vermektedir. Bazı bankaların şartları ise size uygun gelmeyebilmektedir. Birkaç banka müşterilerine uygun şartlarda borç kapatma kredisi vermektedir. Bu bankalardan biri Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi veren bankalardan biridir. Ziraat Bankası düşük faiz oranı ile kendi bankasına transfer ettiği borçları ödeme imkânı sunmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerine 60 aya kadar yapılandırma imkânı sağlar. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için bazı şartları yerine getirip belgeleri bankaya teslim etmeniz gerekmektedir. En önemi şartlarından biri para transferi yapıldıktan sonra aylık ödenecek kredi tutarının maaşınızın %50’sini geçmemiş olmasıdır. Bankanın sizden istediği belgeleri de verdikten sonra başvurunuz incelenir.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank müşterilerine borç kapatma kredisi imkânı sunan bankalardan biridir. Vakıfbank düşük faiz oranı ile müşterilerinin diğer bankalara olan borçlarını kendi bünyesi altına toplamaktadır. Vakıfbank borç kapatma kredisi başvurusu yapabilmeniz için Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Görüştüğünüz banka çalışanı size ödeme planı çıkarır. Borç miktarınıza bakar. Eğer başvuru şartlarına uymayan bir tutarsa başvurunuz reddedilir. Şartlarınız uygunsa başvurunuz kabul edilir. Vakıfbank müşterilerine 1 yıl sonra ödeme imkânı da tanımaktadır. 18 aya kadar yapılandırma imkânı sağlar. Başvuru yapabilmeniz için Vakıfbank müşterisi olmanız şart değildir.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank borç kapatma kredisi veren bankalardan biridir. Akbank borç kapatma kredisi başvurusu yapabilmeniz için iki yöntem vardır. İsterseniz Akbank direkt uygulaması ile isterseniz de Akbank şubesine gidip bireysel ya da KOBİ bölümüne giderek başvuru yapabilirsiniz. Borç kapatma başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun şartlara uyup uymadığı değerlendirilir. Başvurunuz kabul edilirse 36 aya kadar yeniden yapılandırma imkânı sağlar.

 

Yorum Yok