Finans Bank Kredi Kartı İptali

Kredi kartları günümüzde nakit para kadar kullanılmaya başlanmıştır. Ancak kredi kartımızı kaybetme, kötü niyetli üçüncü kişilerin kullanmaması için kartlarımızı iptal ediyoruz.

Kredi Kartları

Kredi kartının, alışveriş gibi durumlarda tercih edilmesinin ilk nedeni taksit yapabilme imkanı sunabilmesidir.  Ayrıca ödemeyi unutabileceğiniz faturalarınıza otomatik ödeme yetkisi vererek faturalarınızı unutmadan kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Birçok bankanın müşterilerine kredi kartı sunmasının yanında QNB FinansBank da bu hizmeti sunmaktadır.

Belgelendirilebilir bir geliriniz ve iyi bir kredi notuna sahip iseniz kredi kartınızı kolay bir şekilde alabilirsiniz. Ancak bazı durumlar vardır ki kredi kartını iptal etmemiz gerekebilir. Kredi kartımızı kaybetmemiz, çaldırmamız, kötü niyetli üçüncü kişilerin eline geçmesi veya harcama yönetiminizi düzenlemek amacı ile kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Biz size bu yazıda FinansBank kredi kartı iptali işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Finansbank Kredi Kartı İptali İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

FinansBank kredi kartınızı iptal etmeyi istemeniz halinde karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bunlardan birincisi ve daha kolay olanı FinansBank çağrı merkezini arayarak kredi kartınızı iptal etmek istediğinizi söylemenizdir. İkincisi ve birincisine göre kısmen zor olanı ise banka şubesine giderek kredi kartınızın iptal edilmesini talep etmektir. Kredi kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda hemen iptalinin yapılması sebebi ile müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz size zaman kazandıracaktır.

Finans Bank Kredi Kartı İptali

Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartı iptali, müşteriler tarafından çokça talep edilmektedir. Bu taleplerin nedeni bazen kredi kartının çalınması veya kaybedilmesi gibi durumlar ilen bazen de müşteri, harcama yönetimini sağlamak amacı ile yapmaktadır. FinansBank kredi kartımı kapatmak istiyorum diyorsanız bunun için birkaç seçenek vardır. Finansbank kredi kartınızı iptal etmek istiyorsanız yapabileceğiniz ilk şey FinansBank çağrı merkezini aramanızdır. Finansbank’ın çağrı merkezi numarası 0850 222 0 900 ve bu numara ile iletişime geçip kredi kartınızı iptal ettirmek istemeniz halinde kredi kartınız iptal edilecektir. 

Banka Aracılığı İle Kredi Kartı İptali

FinansBank Kredi kartımı nasıl iptal edebilirim diyorsanız karşınıza iki seçenek çıkacaktır. FinansBank kredi kartınızı, tüm borçlarınızı ödemeniz halinde FinansBank çağrı merkezini arayarak ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kredi kartınızı iptal edebileceğinizi söylemiştik. Ancak burada yine hatırlatmakta fayda vardır ki kredi kartınızın çalınması ve kötü niyetli üçüncü kişilere ulaşması durumunda zamandan tasarruf etmek amacı ile müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz size zaman kazandıracaktır. Ancak acil olmayan durumlar da bulunmaktadır.

Finans Bank Kredi Kartı İptali

Örneğin kredi kartınızı olması gerekenden daha fazla kullanıyor iseniz ve acil bir durumunuz yok ise FinansBank şubelerine gitmeniz halinde kredi kartınızın iptali işlemi gerçekleştirilecektir. Bu işlemi size en yakın şubeye giderek ve kredi kartınızın iptalini istediğinize dair dilekçeyi doldurarak işleminiz gerçekleştirilecektir. Ancak dilekçe yazmak ve şubeye gitmek istemeyen müşteriler de FinansBank’a ait olan (0850 222 0 900) numarayı arayarak ve müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek kredi kartının iptal edilmesini isteyebilir.

 

Yorum Yok