Evlenmek İçin Kefilsiz Kredi Veren Bankalar, Evlilik Kredisi

Yüzbinlerce genç evlilik planları yapıyor. Ancak çiftler evlilik yoluna girdiklerinde onları zor bir süreç bekliyor.

Evlilik kredisi kullanmak istiyorum diyorsanız yazımızın tamamını okuyun. Evlenmek isteyen gençler kendilerini, evlilik yolunda maddi yönden eksik hissedebilirler ancak tam burada bankalar gençlerin yardımına koşuyor. Bankalar, gençlere çeşitli kredi imkanı vererek gençler kendilerine en uygun krediyi kullanabilir. Evlilik hayali kuran binlerce genç, bankaların evlilik kredilerini araştırıyor, en uygun krediyi kullanmak istiyor. Birçok banka farklı evlilik kredileri ile binlerce gence umut oluyor. Evlilik hazırlığında olan gençler kefilsiz gelir belgesiz kredilerin sahibi olabilir.

Belgelendirilebilir gelirleri olmamasına karşın evlenme kredisi veren bankalar; Ziraat, Garanti, Vakıfbank, İş Bankası evlilik hayali kuran gençlere gelir belgesiz, senet istemeden, kredi hizmeti veriyor. Evlenmeyi düşünen gençler, ilgili bankaların şubelerine gidip,     evlilik kredisi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

Evlenmek İçin Kefilsiz Kredi Veren Bankalar, Evlilik Kredisi

Bankaların dışında devlet de yeni evlenecek gençlere evlilik hususunda yardımcı olmaktadır. Bankalar evlenme hayali kuran gençlere kredi verirken belgelendirilebilir bir gelir istemezken bir taşınmaza ipotek koymaktadır. Ancak burada evlenmek isteyenlerin, bir kefili olmak zorundadır çünkü maaş bordrosuz kredilerde kefil göstermek zorunludur.

Düğün ile ilgili tüm hazırlıkları yaptım ancak evlilik kredisi nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız yazımızın ilerleyen kısmında sorunuza cevap veriyoruz. Evlilik ile ilgili tüm sorunları çözdünüz ancak karşınızda sadece maddi sorunlar kaldı. Bu sorunlar ile karşı karşıya geldiğinizde, bankalara gidere evlilik kredilerini araştırabilirsiniz. Yeni gelen düzenlemeler ile birlikte bankalar evlilik kredisi verir iken daha çok yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bankaların dışında devletin de evlilik hayali kuranlara yardım ettiğini söylemiştik. Devlet de evlilik kredisi başlığı altında yeni evleneceklere çeyiz hesabı yardımı yapmaktadır. Eğer sizler de devletin çeyiz hesabı yardımından yararlanmak istiyorsanız; bankalara gidip çeyiz hesabı açtırmanız gerekecektir.

İş Bankası’nın Evlilik Kredisi

İş Bankası evlilik kredisi koşulları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. İş Bankası yeni evlenecek gençlerin maddi sorunlarını ortadan kaldırmak amacı ile gençlere evlilik kredisi vermektedir. İş Bankası’nın kredi hizmetinden yararlanmak istiyorsanız telefon aracılığı ile 4402’ye Nakit yazdıktan sonra T.C. Kimlik numarası yazılmalıdır T.C. Kimlik numarasından sonra, istediğiniz kredi tutarını ve belgelendirilebilir aylık gelirinizi bilgilerinizi mesaj yoluyla göndererek evlilik kredisine başvurabilirsiniz. İş Bankasında bu mesajınıza olumlu cevap verilmesi halinde, evlilik kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın Yeni Evleneceklere Kredisi

Ziraat Bankası evlilik kredisi veriyor mu diyorsanız cevabımız evet olacaktır. İş Bankası gibi Ziraat Bankası da yeni evleneceklere kredi imkanı vermektedir. Düğün hazırlığında olan binlerce gelin-damat adayı Ziraat Bankası’ndan 36 ay vade olmak üzere ve belgelendirilebilir gelirlerinin 4 katı olacak kadar evlilik kredisi kullanabilirler. Evlilik hazırlığında olan binlerce genç Ziraat Bankası’nın bu kredisinden yararlanmak istiyor. Ancak Ziraat Bankası kredi verirken eski işlemlerinizi de göz önünde bulunduruyor. Eski ödemelerinizi düzgün bir şekilde yaptı iseniz ve kredi notunuz yüksekse rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Belgelendirilebilir gelirin dışında Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi de vermektedir. Eğer Ziraat Bankası’ndan gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız; taşınmaz bir mülkünüzü Ziraat Bankası’na ipotek ettirmeniz gerekmektedir.

Yorum Yok