Emeklilere Kredi Veren Bankalar (Emekliler İçin Kredi, Emekliye Kredi)

Bankalar emeklilere kredi konusunda pek çok farklı destek sağlamaya devam ediyor. Başta PTT olmak üzere devlet bankaları ve özel bankalarda emeklilere düşük faizle kredi imkanı sağlanıyor.

Emeklilere kredi kampanyalarından yararlanabilmek için maaş durumuna göre başka bankalarda kredinin olmaması, yaş sınırını aşmamak ve kredi taksitinin aylık maaşın yüzde yetmişini aşmaması gerekir.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Emeklilerin maaşlarını en çok devlet bankalarından aldığı düşünüldüğünde Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank’ın düşük faizli kredi olanakları incelenmeye alınabilir. Ayrıca çok sayıda özel bankada emeklilere cazip faiz rakamları üzerinden uzun vadede kredi imkanı sunuyor.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar (Emekliler İçin Kredi, Emekliye Kredi)

Fibabank

Fibabank emeklilere kredi veren bankalar arasında sıklıkla tercih edilen adreslerden biri olarak ön plana çıkıyor. Banka en düşük üç bin lira tutar kredi verirken, maksimum olarak 18 ay vade üzerinden kredi ihtiyaçlarını karşılıyor. Emekliler için 12 ile 18 ay vade aralığında sunulan geri ödeme seçeneklerinde belirli bir sigorta bedeli ve işlem ücreti ödenir. Banka, kredi başvurusunda bulunacak kişilerin sicilinin temiz olmasına ve iyi bir kredi notunun olmasına dikkat ediyor.

Denizbank

Denizbank emeklilere özel faizsiz ve masrafsız kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Düşük tutardaki kredi tipleri için tercih edilebilecek banka bu tutarlara masrafsız erişmeye neden oluyor. Hiçbir sigorta masrafı ve dosya masrafı ödemeye gerek kalmadan düşük tutarlardaki krediler Denizbank sayesinde rahatlıkla alınabilir. Bankaya kredi başvuruları şubeye gitmeye gerek kalmadan internet ve mobil şubeler üzerinden istenilen zaman yapılabilmektedir.

Halkbank

Mutlu emekli kredisi kapsamında emeklilere kredi sağlayan bankadan maksimum olarak alınabilecek kredi tutarı 50 bin TL’dir. Bankada en yüksek vade oranı ise 60 aydır. Bankaya kredi başvuruları internet yoluyla kısa süre içinde yapılabiliyor. Aynı zamanda kısa mesaj üzerinden yapılan kredi başvuruları da kısa süre içinde sonlanırken, kredi tutarı hesaba yüklenebiliyor. Halkbank kredi faiz oranlarının ise 1.71 oranında değişkenlik gösterdiği bilinir.

Türkiye İş Bankası

Emeklilere düşük faizle kredi veren bankalar arasında bulunan Türkiye İş Bankası emeklilere en düşük 5 bin en yüksek ise 50 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Banka kredi tutarına göre kredi çekecek olan kişiden dosya masrafı talep ediyor.

Yorum Yok