Banka Kartı Kaç Günde Gelir?

Pandemi döneminden ötürü dışarı çok sık çıkmamaya çalışıyoruz. Bu nedenle bankacılık işlemlerinizin yapılması biraz gecikmektedir.

Banka Kart Ulaşımı

Banka kartım elime ne zaman ulaşır diyorsanız bunun için net bir cevabımız bulunmayacaktır. Ve buna ek olarak her banka kartının ulaşması farklılık gösterecektir. Banka kartınızın size ulaşması başvuruyu yaptığınız güne göre de değişebilecektir.  Örnek vermek gerekir ise Cuma gününden sonra hafta sonu olduğu için Cuma günü başvuru yapmanız, kartınızın geç gelmesine sebebiyet verebilir.

Banka Kartı Kaç Günde Gelir?

Genel olarak konuyu toplamak gerekirse tüm bankaların ortalama kart teslim süreleri 1-2 hafta arasında değişebilmektedir. Eğer başvuruda bulunduğunuz kart maaş kartı ise maaş kartının ulaşımı, kredi kartına göre daha çabuk bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun nedeni ise kredi kart başvurusunda bulunduktan sonra, başvuruyu yapanların başvurusu incelenmektedir. Başvuru sonucu eğer olumsuz ise başvuru yapanın adresine hiçbir kart iletilmeyecektir.

Başvuruda İlin Önemi

Eğer merkezi bir ilde ikamet ediyorsanız takdir edersiniz ki kartınızın size ulaşımı daha çabuk olacaktır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ikamet ediyorsanız banka kartınız elinize çok daha çabuk bir şekilde ulaşacaktır.

Hızlı Kart Nedir?

Hızlı kart nedir, nasıl kullanılır gibi sorularınız varsa yazımızı okumaya devam edin. Bankalar, banka kartlarının dışında müşterilere hızlı kart vererek de hizmet etmektedirler. Hızlı kart talebinde, kartın ikamet ettiğiniz adresinize gelmesini beklemek zorunda değilsiniz. Hızlı kart başvurusu yaptıktan sonra banka gişelerinden hızlı kartınızı hemen alabilirsiniz. Banka kartı ile hızlı kart arasında görünüm başta olmak üzere farklılıklar bulunmaktadır.

En temel özelliklerin başında ise hızlı banka kartının üzerinde IBAN numarasının bulunmamasıdır. Banka kartım kaç günde gelir diyorsanız buna net bir tarih vermemiz mümkün değildir.

Banka Kartı Kaç Günde Gelir?

Adresinizi belirtmeniz durumunda banka kartınız kuryeler tarafından adresinize getirilecektir. Banka kartınızın elinize ulaşım süresi kuryelerin yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Bazı dönemlerde kuryeler çok yoğun olabilmektedir. Bu süreler çok fazla uzamadığı sürece sıkıntı yok demektir, telaş yapmanıza gerek yoktur. Banka kartınızın adresinize kurye tarafından getirildiği gün kartınızı birinci elden alamıyorsanız, başkasına aldıramazsınız. Banka kartını, bizzat kartın sahibi almalıdır. Kart ve şifre bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın.

Kart bilgilerinizi ve şifre bilgilerinizi başkaları ile paylaşmanız durumunda istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir. Banka kartınız ile ilgili tüm bilgiler, kart başvurusu yaptığınız bankada mevcuttur. Bu nedenle bir sorun çıkması halinde ilk olarak başvuruyu yaptığınız şube ile iletişime geçmelisiniz. Başvuru yaptığınız şube ile iletişime geçmek, banka kartınız ile ilgili daha fazla ve daha çabuk bilgi almanıza yarayacaktır. Son olarak banka kartım gelmedi ne yapmalıyım diyorsanız, pandemi döneminde kuryelerin çok yoğun bir şekilde çalıştığını unutmamalı, kart başvurusu yaptıktan sonra en az on beş gün içerisinde kartınızın elinize ulaşacağını unutmayın. Bu süresinin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçin.

Yorum Yok